Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Masz sumienie

A jeśli sumienie nie potrafi właściwie rozpoznać, co jest dobre, a co złe; gdy jest chore? Należy rozpoznać chorobę i zastosować odpowiednią terapię.

Całkowicie sparaliżowany po wypadku Janusz Świtaj jako pierwszy w Polsce poprosił o prawo do eutanazji (str. 27). Sprawę nagłośniły media, o co Świtaj sam zadbał, i rozgorzała dyskusja. Trzeba ulżyć temu nieszczęsnemu człowiekowi i pomóc umrzeć – twierdzili zwolennicy prawa do śmierci na życzenie.

To wołanie o pomoc, nie o śmierć – oceniają przeciwnicy zalegalizowania eutanazji. Kto ma rację? Chrześcijanin powinien zapytać przede wszystkim: co na to powie Pan Bóg? Właściwą odpowiedź powinno podpowiedzieć sumienie.

A jeśli sumienie nie potrafi właściwie rozpoznać, co jest dobre, a co złe; gdy jest chore? Należy rozpoznać chorobę i zastosować odpowiednią terapię. Dlatego w kolejnym odcinku wielkopostnego cyklu „Sumienie ruszyło” ks. Tomasz Jaklewicz charakteryzuje najczęstsze choroby sumienia, a doświadczony spowiednik, kapucyn o. Jordan Śliwiński, podpowiada, jaką terapię zastosować (str. 16). Leczenie, jeśli będzie konsekwentne, powinno być skuteczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się