Nowy numer 26/2022 Archiwum

Rzecz o słuchaniu

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. J 16,8

J 16, 5-11

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Teraz idę do Tego, który Mnie posłał, a nikt z was nie pyta Mnie: „Dokąd idziesz?” Ale ponieważ to wam powiedziałem, smutek napełnił wam serce. Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Paraklet nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, to poślę Go do was.

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony».

On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.
J 16,8

Ewangelia z komentarzem. Rzecz o słuchaniu
Gość Niedzielny

I znowu mowa jest o słuchaniu. Można chyba nawet powiedzieć, że czas po Zmartwychwstaniu, okres wielkanocny, jest czasem budowania w sobie umiejętności słuchania. Duch Święty, Duch Prawdy ma przekazać nam to, co usłyszy od Boga Ojca. Ma nam objawić prawdę o nas, o grzechu, sądzie i wreszcie o przyszłości. To bardzo ważny czas w ciągu roku. Świętując Zmartwychwstanie, świętowaliśmy odnowienie naszej wiary. Teraz z odnowionym spojrzeniem na świat, na innych, z odnowionymi wiarą, nadzieją i miłością możemy (możemy, nie musimy) otworzyć się na prawdę. I tylko w wolności możemy przyjąć to, co Duch Święty będzie do nas mówił.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama