Nowy numer 26/2022 Archiwum

McDonald's wynosi się z Rosji

"Dalsze prowadzenie działalności w Rosji nie jest już możliwe, ani zgodne z wartościami McDonald's" - oświadczyła amerykańska firma, ogłaszając, że opuści rosyjski rynek. Spółka poinformowała, że na skutek swoich decyzji dokona odpisu w wysokości 1,2-1,4 mld dol. z tytułu "strat na walutach obcych".

Spółka dąży obecnie do sprzedaży wszystkich swych restauracji w Rosji lokalnemu nabywcy. Miała ich przed wojną 850, część działa na zasadzie franczyzy. Wszystkie one mają zaprzestać używania nazwy, logo, brandingu i menu McDonald's. Proces sprzedaży rosyjskiego biznesu McDonalda już się rozpoczął. Wcześniej - po wybuchu wojny na Ukrainie - amerykańska sieć wstrzymała działalność w Rosji, utrzymując wypłacanie wynagrodzeń swym rosyjskim pracownikom.

Już wcześniej pojawił się też pomysł na utrzymanie lokali McDonalda pod nazwą Wujek Wania. Charakterystyczne logo ze stylizowaną literą M zastąpiło nowe, bardzo podobne: to litera B (rosyjskie W), będąca w istocie poprzednim logo, tyle, że obróconym o 90 stopni.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

Russia found replacement for McDonald's
The Perfect World
« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama