GN 19/2022 Archiwum

Więzienie jak marzenie

Gdyby zwierzęta z „zoologów” mogły wybierać placówki, w których mają zamieszkać, z pewnością wybrałyby ogród zoologiczny w Łodzi.

Akwarium w zoo? A cóż to za sensacja? Wszędzie są takie. Niby tak, ale to w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym jest wyjątkowe. Tu w akwarium pływają… słonie. Nie morskie – prawdziwe słonie, indyjskie! Co prawda robią to tylko przez jakieś pół godziny dziennie, ale jednak. Precyzyjniej mówiąc, jest to ich codzienna kąpiel. Dwa olbrzymy – Alexander, największy słoń indyjski w Europie, oraz jego młodszy kolega Taru – wchodzą do basenu o godzinie 11. Dzięki panoramicznej szybie, umieszczonej częściowo poniżej poziomu wody, można obserwować, jak baraszkują, nurkując i rozpryskując wodę. Nic dziwnego, że w porze kąpieli to właśnie tu zbiera się największy tłum zwiedzających. W górę idą telefony, stojący przy samej szybie dorośli podnoszą dzieci, żeby mogły lepiej widzieć. Ci, którzy stoją z tyłu, też mogą zobaczyć słoniowe akwarium, bo miejsce jest tak przystosowane, żeby było je widać z wielu punktów.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 19/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się