Nowy numer 27/2022 Archiwum

"Pielgrzymka kobiet miłujących pokój"

Modlitewne spotkanie kobiet z całej Polski odbędzie się 22 maja na Jasnej Górze. Pielgrzymka organizowana jest przez Krajową Radę ds. Duszpasterstwa Kobiet.

"Trwająca na Ukrainie wojna i będący jej skutkiem kryzys humanitarny, przejawiający się już ponad 2 milionową migracją kobiet i dzieci do Polski, motywują nas nie tylko do materialnego wsparcia naszych braci i sióstr, ale przede wszystkim do wsparcia duchowego. Wierzymy, że u tronu Królowej Polski, naszej Matki, uprosimy u Boga miłosierdzie dla świata i pokój serc dotkniętych nienawiścią" – czytamy w komunikacie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Modlitewnemu spotkaniu towarzyszyć będą relikwie św. Rity, której wspomnienie przypada 22 maja. "Ufamy, że ta dzielna święta kobieta wesprze naszą modlitwę przed obliczem Boga" – napisano.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 konferencją z udziałem s. Anny Marii Pudełko AP oraz Magdaleny Kleczyńskiej. O 14.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa kobiet biskupa Wiesława Szlachetki. Podczas Mszy odbędzie się uroczysty akt zawierzenia kobiet Matce Bożej. O 16.00 będzie miała miejsce modlitwa różańcowa. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze