Nowy numer 22/2023 Archiwum

Dzieci z Polski do ukraińskich dzieci: Nie jesteście sami!

Pomysł specjalnej edycji kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu" wyszedł z Polski i dotarł na cały świat. Przez cały Wielki Post dzieci modlą się o pokój, prowadzone orędziem z Fatimy i słowami św. ojca Pio: "Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia".

Dziś finał modlitewnego szturmu do nieba podejmowanego przez najmłodszych w ramach kampanii Pomoc Kościołowi w Potrzebie "Milion dzieci modli się na różańcu o pokój na Ukrainie" w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Transmisja z wydarzenia na stronie: www.smbf.pl

Pomysł specjalnej edycji kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu" wyszedł z Polski i dotarł do wszystkich biur PKWP na świecie. Przez cały Wielki Post dzieci modlą się o pokój prowadzone orędziem z Fatimy i słowami św. ojca Pio: "Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia".

Do najmłodszych, którzy dołączyli do akcji, kierowany jest list od organizatorów. W jego treści PKWP podkreśla, że ubiegłoroczny finał "Milion dzieci modli się na różańcu" zgromadził - obok 75 tys. z Polski - także 35 tys. dzieci z Ukrainy. Dziś za wschodnią granicą z ziemią równane są szkoły, przedszkola, szpitale, sierocińce, tysiące domów. Najmłodsi mogą zrozumieć dramat, przez jaki przechodzą ich rówieśnicy. Dostrzegają też, jak wielkim darem jest życie w pokoju.

Nasz komentarz: Światy równoległe

W kampanię wpisane jest, obok zaproszenia do codziennego odmawiania dziesiątki różańca, nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Zostało ono przygotowane w taki sposób, by zainteresować dzieci i w całej Polsce przyciągnęło co najmniej 7 tys. chętnych, którzy próbowali połączyć się z PKWP online.

Malwina Wyszyńska, która koordynuje akcję podkreśla, że ważne, by najmłodsi mieli doświadczenie wspólnoty, by mogli spotkać się w jednym miejscu i zobaczyć, że nie są sami w swoich postanowieniach.

- Zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz online na stronę www.smbf.pl - mówi koordynatorka akcji. - Dzieci z zakopiańskiego przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek przedstawią wydarzenia Wielkiego Tygodnia i wspólnie wyśpiewają radość Zmartwychwstania. A potem razem odmówimy modlitwę o pokój oraz dziesiątkę różańca w łączności z dziećmi z całego świata.

Przeczytaj też: Papież dokonał Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji

Organizatorzy kampanii już teraz, wobec wciąż trwającej wojny, myślą o przedłużeniu modlitewnego szturmu. Dzieci zostaną zaproszone, by wciąż podejmować modlitwę w intencji Ukrainy, a 7 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem kontynuowane będzie nabożeństwo pierwszych sobót.

Polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podejmuje wysiłki, by dotrzeć ze wsparciem do cierpiących. W ostatnich dniach na Ukrainę wyjechał transport humanitarny, który zawiózł najpotrzebniejsze rzeczy, m.in. żywność, środki czystości i ubrania, mieszkańcom Buczy, miejsca okrutnej zbrodni na cywilach.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast