Nowy numer 17/2024 Archiwum

Bracia

Dzieli ich 230 kilometrów. Ich franciszkańskie klasztory położone są symetrycznie po obu stronach granicy. Bracia Piotr i Paweł w Medyce spotkają się w połowie drogi. Opowiadają, że nieprzypadkowo sam Jezus powoływał rodzeństwa…

Piotr Odój (ur. 1985, pracuje w Krośnie): ​– Był dla mnie inspiracją. Wiadomo – starszy brat. Pamiętam, jak przyjechał raz z klasztoru „na przepustkę” i u taty znalazł tubę nagłośnieniową. „Przyda nam się” – rzucił krótko. Wsiedliśmy do auta i ruszyliśmy na ulice Rzeszowa. Włączyliśmy w tle ewangelizacyjną muzykę, a Paweł wystawił przez okno tubę. Zdumieni ludzie na ulicach i przystankach usłyszeli: „Tu Objazdowe Studio Dobrej Nowiny!”. Stanęliśmy na czerwonym świetle, obok nas zatrzymał się autobus. Zapamiętałem ciekawski wzrok pasażerów spoglądających na dwóch ewangelizatorów. Jednego w habicie, drugiego jeszcze nie… Paweł miewał takie szalone pomysły. Ja zawsze uchodziłem za spokojniejszego. (śmiech)

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza