GN 3/2022 Archiwum

Komu przeszkadza HIT

Za krytyką nowego przedmiotu szkolnego historia i teraźniejszość kryje się chęć narzucenia wizji przeszłości opartej na ideologicznych założeniach, które z historią mają niewiele wspólnego.

Propaganda, ideologizacja, archaiczny i prymitywny – to tylko niektóre określenia ze strony środowisk liberalno-lewicowych na temat przedmiotu historia i teraźniejszość (HIT), który od września tego roku będzie obowiązywał w szkołach ponadpodstawowych. Podstawa programowa HIT-u została obecnie skierowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do konsultacji społecznych. Przedmiot ten zastąpi wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym i zostanie wzbogacony o elementy z zakresu historii najnowszej – od 1945 r.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 2/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także