Nowy numer 3/2022 Archiwum

Ogrzej się!

Tu niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, szalejących burz czy przenikliwego zimna jest zawsze stała temperatura. Zawsze jest ciepło i jasno. Siedlec promieniuje, a ludzie zjeżdżają tu na słoneczne rekolekcje.

Znajomi, którzy widzieli we francuskim Colmar oryginał „Zmartwychwstania” Matthiasa Grünewalda, opowiadali o prawdziwej eksplozji światła emanującego z postaci Wstającego z grobu. Patrzę na płótno Adolfa Hyły (tak, tak, tego samego, który namalował najsłynniejszy obraz „Jezu, ufam Tobie”). Jest jeszcze jaśniejsze, bardziej promieniste. Ten obraz ogrzewa, otula. Coraz więcej ludzi przyjeżdża do sióstr Duszy Chrystusowej do Siedlca, by ogrzać się w promieniach Chrystusa i odkryć, jak bardzo są do Niego podobni.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 1/2022 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także