Nowy numer 3/2022 Archiwum

Mistrzowski „Mistrz”

„Mistrz”, jeden z najgłośniejszych filmów tego roku z Piotrem Głowackim w roli głównej, jest już dostępny na DVD, Blu-ray i VOD.

Film Macieja Barczewskiego z kapitalną kreacją Piotra Głowackiego jest opowieścią o nadziei. Tadeusz Pietrzykowski walczył na ringu w Auschwitz m.in. z niemieckimi więźniami funkcyjnymi. „Mistrz”, polski kandydat do Złotych Globów (wręczenie nagród odbędzie się 9 stycznia 2022), przedstawia obozowe losy boksera zgodnie z faktami poddanymi koniecznej dramaturgicznej obróbce. Koncentruje się na walkach boksera z przeciwnikami, natomiast inne wątki potraktowane zostały oszczędnie. Nie brakuje tu brutalnych nieraz scen obrazujących życie więźniów w Auschwitz, jednak reżyser nie epatuje wyrazistymi obrazami przemocy, jakich w dzisiejszym kinie nie brakuje.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

„Mistrz” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”) nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki („Bogowie”).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy