Nowy numer 48/2021 Archiwum

Zgłoś, wylosuj wspólnotę – Q&A

Włącz się do adwentowej akcji. Zgłoś swoją wspólnotę, wylosuj inną i otaczaj ją modlitwą.

Jeśli Twoja wspólnota przeżywa właśnie trudny czas – zgłoś ją do udziału w adwentowej akcji – bo „wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego” (Jk 5, 16).

Jeśli Twoja wspólnota przeżywa właśnie czas rozkwitu – zgłoś ją do udziału w adwentowej akcji – bo „wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego” (Jk 5, 16).

Wszystko streszczają cztery słowa: „Wspólnota – wybieram, otaczam modlitwą”. Stwórzmy miejsce, gdzie wspólnoty (te w rozkwicie i te w kryzysie) będą mogły modlić się za siebie nawzajem w okresie oczekiwania na przyjście Pana.

O szczegółach już pisaliśmy TUTAJ. Zasada jest prosta: na adres gosc@gosc.pl zgłaszają się ruchy katolickie, wspólnoty i grupy, a potem następuje losowanie. Przez cały czas Adwentu modlisz się za grupę, którą wylosowałeś – indywidualnie albo razem ze swoją wspólnotą.

  • „Posługujemy już w parafii, jednak wielu z nas nosi pragnienie czegoś więcej. Prosimy o dar słuchania i rozpoznawania głosu Pana, no i pójścia za tym głosem”.
  • „Modlitwa z pewnością się przyda, abyśmy kroczyli właściwą drogą. Jesteśmy na etapie rozeznawania charyzmatu naszej Wspólnoty”.
  • „Prosimy, otoczcie nas modlitwą – o dobre owoce naszego działania, zgodne z wolą Bożą”.
  • „Jesteśmy wspólnotą, która jest tak różnorodna pod każdym względem, że bywa trudno o jedność”.

To przykładowe głosy wspólnot, które już nadesłały zgłoszenie i odliczają dni do uruchomienia mechanizmu losowania na gosc.pl.

Czekamy na kolejne zgłoszenia już tylko do czwartku, 25 listopada! Przyślijcie je na adres gosc@gosc.pl. W temacie wiadomości napiszcie "Modlitwa za wspólnotę". W treści wystarczy podać nazwę grupy oraz miejscowość, z której jesteście. Zachęcamy też, by każda grupa napisała kilka zdań na swój temat.

Zgłoś, wylosuj wspólnotę – Q&A   Na zgłoszenia do naszej akcji wspólnot, ruchów katolickich i grup czekamy do 25 listopada. cathopic/studio GN

Poniżej kilka dodatkowych informacji w formie Q&A:

Czy muszę podawać bliższe informacje na temat wspólnoty, którą zgłaszam?
Nie ma takiego obowiązku, by wziąć udział w akcji. Z pewnością jednak informacja o tym, „kim jesteśmy”, będzie mile widziana dla osoby, która za nas będzie się modlić.  

Czy moja wspólnota, po zgłoszeniu się do akcji adwentowej, trafi na listę opublikowaną w internecie?
Nazwa wspólnoty oraz przesłane informacje na jej temat wyświetlą się tylko osobie, która wylosuje tę konkretną wspólnotę.

Czy można wylosować wspólnotę i modlić się za nią w czasie Adwentu indywidualnie?
Tak! Każdy może wziąć udział w losowaniu, by wziąć wybraną wspólnotę na osobistą modlitwę.

Czy można wylosować wspólnotę w imieniu własnej wspólnoty?
Tak! Za wylosowaną wspólnotę można modlić się również w ramach spotkań własnej wspólnoty.  

Czy można wylosować kilka grup, by otoczyć je modlitwą?
Mechanizm losowania pozwala wziąć udział w losowaniu jeden raz z jednego urządzenia.

W jaki sposób mogę modlić się za wylosowaną wspólnotę?
Forma modlitwy jest dowolna, ważna jest regularność – przez cały Adwent modlimy się, w miarę możliwości codziennie, za daną grupę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze