Nowy numer 47/2021 Archiwum

Wspólnota – wybieram, otaczam modlitwą!

„Każda prawdziwa modlitwa czegoś w Kościele dokonuje” – wierzymy na słowo Edycie Stein i zapraszamy do naszej akcji w Adwencie.

Drodzy Użytkownicy i Czytelnicy „Gościa”, w trakcie zbliżającego się Adwentu stwórzmy razem na portalu gosc.pl przestrzeń do modlitwy za ruchy katolickie i wspólnoty świeckich, za konkretne grupy – skupione w parafii, jak i te sięgające granic diecezji czy całego kraju.

Niech w tym czasie towarzyszą nam słowa św. Teresy Benedykty od Krzyża: „Każda prawdziwa modlitwa jest modlitwą Kościoła. Każda prawdziwa modlitwa czegoś w Kościele dokonuje”.

Na czym polega akcja

To propozycja dla każdego, komu bliski jest Kościół.
Jeśli należysz do parafialnej (lub ponadparafialnej) wspólnoty:
- (już dziś) powiadom swoją wspólnotę o naszej akcji,
- (już dziś) dołącz wspólnotę do naszej bazy,
- (w Adwencie) wejdź na stronę gosc.pl i wybierz losowo jedną ze wspólnot, by modlić się w jej intencji.

Jeśli nie należysz w Kościele do żadnej wspólnoty:
- (już dziś) możesz o naszej akcji powiadomić znajomych, którzy formują się w parafialnej (lub ponadparafialnej) wspólnocie,
- (w Adwencie) wejdź na stronę gosc.pl i wybierz losowo jedną ze wspólnot, by modlić się w jej intencji.

Ruszamy wraz z początkiem Adwentu. Finiszujemy w Boże Narodzenie. Internauci losowo wybiorą konkretną grupę, którą następnie, w trakcie czterech tygodni Adwentu, otoczą modlitwą.

Zgłoszenia

Aby rozpocząć akcję, potrzebna jest baza grup, za które będziemy się modlić. Drogie Wspólnoty, na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 listopada. Przyślijcie je na adres gosc@gosc.pl. W temacie wiadomości napiszcie "Modlitwa za wspólnotę". W treści wystarczy podać nazwę grupy oraz miejscowość, z której jesteście.
Zachęcamy też, by każda grupa napisała kilka zdań na swój temat. Warto zostawić w e-mailu informację, kim są ci, za których mamy się modlić.


***
O roli wspólnot i ruchów katolickich w Kościele pisaliśmy w „Gościu” wielokrotnie. Przypominamy kilka teksów na ten temat:

 

 

 

Każda prawdziwa modlitwa jest modlitwą Kościoła. Każda prawdziwa modlitwa czegoś w Kościele dokonuje.
Św. Teresa Benedykta od Krzyża

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL