Nowy numer 42/2021 Archiwum

Możemy poruszyć serce Boga

Proście, a będzie wam dane. Łk 11,9

Łk 11,5-13

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje.

I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Proście, a będzie wam dane. Łk 11,9

Ewangelia z komentarzem. Możemy poruszyć serce Boga
Gość Niedzielny

Nikt na tym świecie nie jest całkowicie bezbronny, bo wszyscy możemy się modlić. Przez modlitwę możemy poruszyć serce Boga i sprowadzić na ten świat Jego wszechmoc. Ale też modli się prawdziwie i na całego ten tylko, kto cierpliwie trwa przed milczącym Bogiem. Wytrwanie z milczącym Bogiem, być może przez długi czas, to jest dopiero modlitwa… Ale, mówił do mnie Bóg, kiedy szedłem w dół, od bazyliki do domu, po spowiedzi, popatrz, zrozum, mówił, nigdy cię nie zostawię, wyciągnę z każdego zła, jesteś mi najukochańszy, pójdę za Tobą każdą z twoich dróg i każdym twoim bezdrożem, strzegąc cię, moja Opatrzność i Miłosierdzie cię ocalą. Wierz tylko. Ufaj. Idź. „Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama