Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wstać od stołu i ruszyć do stołu!

Jak promować sport i zdrowy tryb życia, jednocześnie integrując społeczność? Pokazuje to dobrze kampania społeczna „Razem ruszamy do stołu”. Koncern Enea i ambasadorka marki Natalia Partyka łączą siły, by wspólnie działać na rzecz rozwoju tenisa stołowego i realizować projekty społeczne.

Od 2021 roku Enea jest sponsorem generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorką marki została Natalia Partyka, ośmiokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich. Współpraca koncernu i związku sportowego już na początku przerodziła się w konkrety, czego dowodem jest właśnie zakończona kampania „Razem ruszamy do stołu”, inspirowana postawą utalentowanej tenisistki stołowej.

Dla siebie i dla otoczenia

W akcji mógł wziąć udział każdy w wieku powyżej 16 lat, kto lubi się ruszać. Nie chodziło tylko o sportowców profesjonalnych. Liczyła się bowiem każda aktywność na nogach lub na kołach: spacerowanie, wędrówki, bieganie, nordic walking, jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Zebrane kilometry zostały przeliczone na punkty w aplikacji mobilnej Activy. Uczestnicy wskazywali gminę lub miasto, dla których gromadzili kilometry – tereny działania Grupy Enea w jedenastu województwach. Aktywności natomiast podejmowano na terenie całej Polski. Było o co walczyć: dziesięć profesjonalnych stołów do tenisa, dostępnych dla mieszkańców zwycięskiej gminy lub miasta, oraz ponad sto indywidualnych nagród sportowych, wśród nich hulajnogi elektryczne i zestawy do gry w tenisa stołowego.

– Do zorganizowania akcji zainspirowała nas ambasadorka naszej marki – Natalia Partyka. Ta niezwykła olimpijka motywuje do działania i osiągania sukcesów również w trudnych warunkach, a dla społeczeństwa stanowi doskonały wzór do naśladowania – podkreśla Joanna Mularczyk, kierowniczka Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Enei. – W kampanii nagrodziliśmy wspólną aktywność, ponieważ zachęcaliśmy do regularnego ruchu w większym gronie osób, co przynosi korzyści nie tylko uczestnikom wyzwania, ale również całym lokalnym społecznościom – dodaje Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei.

Młodzież nadzieją na przyszłość

Promocja tenisa stołowego przez Eneę przynosi wymierne efekty. – Bardzo ważna dla nas jako firmy odpowiedzialnej społecznie jest rola Polskiego Związku Tenisa Stołowego w promocji tej dyscypliny sportowej wśród dzieci i młodzieży. Od wielu lat angażujemy się w edukację sportową juniorów opartą na długoterminowym rozwoju, łącząc wsparcie sportu zawodowego i szkolenie młodzieży – stwierdza Paweł Szczeszek, prezes Enei. Wsparcie koncernu energetycznego docenia Natalia Partyka, która porusza w tym kontekście jeszcze szerszy pozasportowy aspekt. – Cieszę się ze wspólnych przedsięwzięć także na polu działań społecznych, nie tylko w sferze sportu, ale i w wielu innych dziedzinach życia – oświadcza utytułowana zawodniczka tenisa stołowego.

Słowa prezesa znajdują swoje odzwierciedlenie w działaniu. W Tarnobrzegu przy wsparciu Enei i dzięki zaangażowaniu Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg swoją działalność 1 września rozpoczęła klasa tenisa stołowego. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów sportowe pasje będą w niej rozwijali uczniowie już od początku szkoły podstawowej. To ogromna szansa dla młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, a także nadzieja na wychowanie nowych mistrzów. – Dbamy o edukację sportową dzieci i młodzieży. Patrząc na energię i entuzjazm uczniów rozpoczynających naukę w klasie sportowej, jestem przekonana, że nasza współpraca doprowadzi do tego, że ten popularny sport będzie się jeszcze dynamiczniej rozwijał – mówi Anna Lutek.

Promocja tenisa stołowego odbywa się także poprzez organizację wydarzeń dostępnych dla szerszego grona, czego przykładem były rozegrane na początku września Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym, których sponsorem była Enea Elektrownia Połaniec. To zatem wsparcie nie tylko zawodowej gałęzi sportu, ale także tej młodzieżowej i amatorskiej. – Enea zechciała podjąć trud i odpowiedzialność roli sponsora generalnego Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Jestem przekonany, że nasza współpraca doprowadzi do niespotykanego dotychczas tempa rozwoju tenisa stołowego i zaowocuje kolejnymi sukcesami polskich tenisistów stołowych – zapowiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Na to liczymy, patrząc z nadzieją w przyszłość!•

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy