Nowy numer 38/2021 Archiwum

Powrót wielkiej czwórki

Po 39 latach przerwy mamy w końcu nowe piosenki Abby. Rewolucji nie ma, za to zapowiada się powrót w starym, dobrym stylu.

Abba wraca – ta wiadomość już ponad trzy lata temu zelektryzowała fanów szwedzkiej grupy. Zapowiedziano wówczas premierę dwóch zupełnie nowych piosenek, zwiastujących trasę koncertową… hologramów Abby. Ze względu na problemy techniczne, a następnie także z powodu pandemii projekt był jednak ciągle opóźniany. Za to liczba nowych utworów w kolejnych obietnicach rosła. Czy uzbiera się z nich cała płyta? Takie pytanie zadawali sobie wszyscy oczekujący na tajemnicze wydarzenie, które zespół zaanonsował na swojej stronie jako „Abba Voyage”, podając konkretną datę premiery: 2 września 2021 r. Dziś znamy już odpowiedź.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 36/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także