Nowy numer 30/2021 Archiwum

Premier o pożarze w Nowej Białej

Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała na Podhalu; jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

"Wiem, że Polska żyje teraz meczem naszej reprezentacji z Hiszpanią, ale toczymy także inną, chyba jeszcze trudniejszą walkę: o dobytek mieszkańców Nowej Białej na Podhalu" - napisał premier w sobotę na Facebooku.

Jak dodał, "pożar zajął tam już 20 budynków mieszkalnych i sytuacja jest poważna". "W akcji bierze udział aż 65 zastępów straży pożarnej. Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w pożarze" - podkreślił Morawiecki.

"Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco" - zaznaczył szef rządu.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20. płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych. "Sytuacja nie jest opanowana" - powiedział PAP Bogusław Szydło z małopolskiej straży pożarnej.

Z ogniem walczy 85 zastępów PSP i OSP z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego; łącznie 235 strażaków.

"Pożar nie został jeszcze opanowany. Sytuacja jest rozwojowa" - dodał Szydło.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godzinie 18:20. Pożar szybko się rozprzestrzenia, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część budynków jest drewniana.

-----------

Od redakcji Wiara.pl

Na godzinę 23.00 informacja jest taka, że pożar został opanowany. W sensie że raczej nie będzie się rozprzestrzeniał. Ale do ugaszenia jeszcze sporo zostało.

Jak podaje nasze źródło pomoc można dowozić do szkoły w Nowej Białej. Potrzebna żywność i woda. Ale żywność nie wymagająca lodówki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama