Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rodzinne kolędowanie

Najnowszy Gość Niedzielny dołączył do całego nakładu płytę „Rodzinne kolędowanie”. Na krążku można usłyszeć rodzinę Cudzichów (jazz, góralski Spisz i okolice) w niepublikowanych do tej pory kolędach, rodzinę Szewco-Aniołów i sztandarowy głos Krainy Łagodności Antoninę Krzysztoń

 

Na płycie znalazła się również pastorałka „Słowo”. Zaśpiewała ją redakcja Gościa – to prezent dla czytelników z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

„Minęło już kilka lat odkąd redakcja nagrała swą pierwszą kolędę „Dzisiaj na ziemię przychodzi Gość”. W tym roku postanowiliśmy ponownie zrobić prezent naszym czytelnikom” – mówi Piotr Sudoł z „Gościa Niedzielnego”.
I tym razem przy jej powstawaniu towarzyszył nam Adam Szewczyk. Refreny pomagała śpiewać Magda Anioł. „Bardzo im dziękujemy bo z naszych mało muzycznych talentów wydobyli dźwięki które mamy nadzieję spodobają się Państwu. Prosimy wybaczyć nam nasze muzyczne potknięcia. Kolęda naprawdę jest z serca!” – dodaje dziennikarz Marcin Jakimowicz, jeden z solistów śpiewających kolędę.

Z tej okazji nakład „Gościa Niedzielnego” wzrósł do 220 tys. egz.

Kolędy „Słowo” można wysłuchać na stronie internetowej tygodnika: www.goscniedzielny.pl

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza