Nowy numer 11/2024 Archiwum

Czyste piękno

„Jeśli Włochy są ogrodem Europy, to Toskania jest ogrodem Włoch” – słyszałem tu wielokrotnie. Zapraszam na wycieczkę, by usiąść z wrażenia po wyjściu z oszałamiających katedr czy galerii osiadłych wśród falujących wzgórz usianych lawendą i rozmarynem. Ruszamy?

Nikodem, jak nazywa się to miasto? – San Dżiminiano (San Gimignano). – A po czym to poznałeś? – Po blokach... To była odpowiedź dzieciaka wychowanego na osiedlu. Niko miał na myśli widoczne z daleka wynurzające się z zieloności strzeliste wieże „średniowiecznego Manhattanu”. W latach świetności miasta było ich 72, dziś pozostało jedynie 13, a i tak robią ogromne wrażenie. O Toskanii mogę godzinami... Nie ja jeden.

Dostępne jest 29% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza