Nowy numer 38/2021 Archiwum

Siostry zakonne wprowadzają się do byłego pałacu królewskiego na Majorce

Zakonnice z założonego niedawno w Kolumbii zgromadzenia Córek Świętej Rodziny wprowadzą się do byłego pałacu królewskiego w Sineu na Majorce (Hiszpania).

Według informacji internetowego wydania „Mallorca-Zeitung”, kompleks przeznaczony w 1583 roku na klasztor, od 2016 roku stoi pusty. W położonej w centrum wyspy miejscowości, która przez kilka lat była stolicą Majorki, od dawna zastanawiano się, jaki będzie los tego potężnego, XIV-wiecznego zespołu budynków.

W minionych latach na Majorce trzeba było zamknąć wiele klasztorów. Kościół w Hiszpanii, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy, ma coraz mniej powołań zakonnych. Stara się temu zapobiec zapraszając duchownych z krajów bardziej „zasobnych” w duchowieństwo.

Zgromadzenie Córek Świętej Rodziny został założony w 2011 roku w kolumbijskim mieście Barranquilla. Obok formacji kontemplacyjnej, sióstr klauzurowych, w zakonie są też siostry misjonarki, które mają pracować w parafiach na wyspie. W Hiszpanii siostry są obecne już od 2018 roku. Swój dom mają w Aqullent k. Walencji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze