Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jezus zostawia w tyle trenerów i mentorów

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi. Mt 5,16

Mt 5, 13-16

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu.

Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi. Mt 5,16

Ewangelia z komentarzem. Jezus zostawia w tyle trenerów i mentorów
Gość Niedzielny

Jaki smak ma nasze życie? Czy jest esencją tego, czego pragniemy? Jak często zadaję sobie pytanie, kiedy w końcu zacznę działać, realizować plany i marzenia? A może ktoś  z nas stracił już wiarę w swój potencjał i ze spuszczoną głową dryfuje tam, gdzie go los poniesie. Sól, sens, smak, światło! Jezus znowu wyprzedza wszystkich trenerów i mentorów, radząc, jak żyć w pełni. Tyle czasu, szczególnie dzisiaj, tracimy na marudzenie, komentowanie, czy to w postach na Facebooku, czy przy kawie w pracy. Sytuacja często wymaga naszej obecności, musimy wiedzieć, co się dzieje na świecie, ale gdybyśmy destruktywne uwagi zamienili na rozpalanie światła lub nadawanie większego smaku naszemu życiu, wszyscy poczulibyśmy się lepiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast