Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kard. Parolin o konflikcie między Izraelem i Hamasem: potrzebny rozejm

Sekretarz stanu wyraża zaniepokojenie Papieża i Stolicy Apostolskiej eskalacją przemocy między Izraelem a Hamasem. Zamierza również zaprosić przewodniczącą Komisji Europejskiej do połączenia sił w staraniach o przywrócenie pokoju na Bliskim Wschodzie.

Kard. Pietro Parolin przypomina o pilnej potrzebie rozejmu i wyraża żywe zaniepokojenie napiętą sytuacją, która nadal trwa pomimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, aby doprowadzić do zawieszenia broni. Kardynał oczekuje w najbliższą sobotę na papieską audiencję dla przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, z którą również się spotka. Będzie to nowa okazja do omówienia kwestii kryzysu izraelsko-palestyńskiego. 

Parolin – rozwiązanie w oparciu o dwa państwa

„Ten konflikt przynosi zniszczenia, a także śmierć. Papież przypomniał w niedzielę szczególnie o dzieciach. Stolica Apostolska wyraża ten niepokój Ojca Świętego oraz jego zatroskanie, aby uczynić wszystko, co możliwe w celu powstrzymania konfliktu – podkreślił kard. Parolin. Z pewnością musimy podjąć wszelkie działania, które mogą pomóc przede wszystkim w zawieszeniu broni, aby położyć kres temu długotrwałemu konfliktowi i osiągnąć rozwiązanie w oparciu o dwa państwa, aby każde z nich mogło żyć w pokoju. Doprawdy trzeba zjednoczyć wszystkie siły, aby powstrzymać ten kryzys.“

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy