Nowy numer 25/2021 Archiwum

Szwecja: Były pastor księdzem katolickim

68- letni Jan Byström, były pastor w Kościele Szwecji, z zawodu psychoterapeuta, mąż i ojciec, został w sobotę 8 maja w katedrze św. Eryka w Sztokholmie wyświęcony na kapłana przez kard. Andersa Arboreliusa – podała strona internetowa szwedzkiej diecezji.

Ks. Byström będzie sprawował swoją posługę w Uppsali, w parafii św. Wawrzyńca (Larsa), liczącej 3.000 dusz i 75 narodowości. Przedstawiając go do święceń, jezuita Ulf Jonsson powiedział, że jego „wieloletnie zaangażowanie jako katolickiego świeckiego w parafii św. Wawrzyńca w Uppsali gwarantuje, że jest on vir probatus, odpowiednim do przyjęcia święceń kapłańskich".

W swojej homilii kard. Arborelius wymienił zadania, jakie ks. Byström będzie spełniał jako pasterz trzody (taki był temat Ewangelii):

„Pomóc wielu ludziom w odkryciu, jak blisko jest Jezus w ich zwyczajnym i nieco nudnym życiu", oraz „dać nadzieję i ufność poprzez sakramenty", „uwolnić ludzi od tyranii grzechu poprzez spowiedź", nauczyć „słuchania słowa Bożego, aby stało się ono osobistym przewodnikiem" dla ludzi wierzących.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama