Nowy numer 25/2021 Archiwum

Nie puszczę!

Jeśli nie wiesz, czy w tym, co zamierzasz robić, będzie Bóg, to nawet nie zaczynaj. Szkoda fatygi…

Zastanawialiście się kiedyś, co byłoby, gdyby w tym, co robimy nie było Boga? W tych wszystkich naszych komentarzach, bataliach, uwielbieniach, śpiewach, konferencjach, liturgii. Bylibyśmy najbardziej żałosnymi ludźmi na świecie, aktorami odgrywającymi swe pobożne role w farsie. Jedna wielka szopka. Śmiech na sali.

Jak bardzo dotykają mnie słowa Mojżesza, który słysząc, że ma spakować manatki i ruszyć z Izraelem do Ziemi Obiecanej, bez zbędnego owijania w bawełnę zaproponował Najwyższemu: „Jeśli nie pójdziesz sam, to raczej zakaż nam wyruszać stąd” (Wj 33, 15). I choć była to propozycja nie do odrzucenia i rodzaj zamachu na Najwyższego, Bóg odpowiedział: „Pójdę”. I ruszył wraz z Izraelem.
Mocujący się z aniołem Jakub, słysząc: „Puść mnie, bo już wschodzi zorza”, oznajmił bezczelnie: „Nie puszczę Cię, dopóki mi nie pobłogosławisz”. I otrzymał błogosławieństwo.

Od lat mam wrażenie, że Bóg lubi takie zamachy na Siebie. „Od czasów Jana Chrzciciela aż do dziś królestwo doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni porywają je”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także