Nowy numer 19/2021 Archiwum

Imigracja dziecięca

W amerykańskich ośrodkach czekają tysiące dzieci, które samotnie przedostały się przez granicę. Nowa fala imigracji przekroczyła możliwości służb granicznych USA.

Diecezja San Antonio w Teksasie przygotowała 2 tys. łóżeczek dla dzieci z Ameryki Środkowej, które przywieziono niedawno do Stanów Zjednoczonych. Dla wszystkich i tak ich nie wystarczy, bo tylko w marcu w ośrodkach należących do amerykańskich władz znalazło się 19 tys. małych imigrantów. Nagrania strażników granicznych pokazują przemytników dosłownie przerzucających kilkuletnie maluchy przez mur oddzielający USA od Meksyku. Wielu mieszkańców Ameryki Środkowej odpowiedziało na zaproszenie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który podczas kampanii wyborczej zapowiadał poluzowanie polityki migracyjnej, a po objęciu urzędu zaczął spełniać obietnicę.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 15/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także