Nowy numer 15/2021 Archiwum

Zwiastunki nadziei

O roli kobiet w Kościele, mocy Bożego słowa i odrzuceniu Boga przez współczesną kulturę opowiada s. prof. Núria Calduch-Benages, pierwsza w historii sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej.

Ks. Rafał Skitek: Rozmawiamy w okresie wielkanocnym. Ewangelista Łukasz odnotowuje, że serca uczniów idących do Emaus pałały, kiedy zmartwychwstały Pan wyjaśniał im Pisma. Czy my dzisiaj pozwalamy Bożemu słowu mówić do nas?

S. prof. Núria Calduch-Benages: Z całą pewnością jest bardzo wielu katolików – może nie tylu, ilu byśmy chcieli – którzy umieją rozpoznać obecnego w Biblii Pana. Znam różne wspólnoty wierzących, które gromadzą się co tydzień na modlitwie w świetle tekstów biblijnych, na przykład metodą lectio divina. Są też tacy, którzy sięgają po Pismo Święte indywidualnie. Jedni i drudzy udowadniają, że Chrystus i słowo Boże zajmują w ich życiu wyjątkowe miejsce.

Uderzyło mnie niedawno określenie użyte przez studentkę teologii, która zamiast o inkulturacji mówiła o procesie odwrotnym – ekskulturacji Ewangelii. Coraz mniej jest Biblii nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także w sposobie naszego myślenia i działania. Kultura Zachodu zdecydowanie odrzuca Dobrą Nowinę, ponieważ...

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 14/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama