Nowy numer 15/2021 Archiwum

Powstań Z-MAR-TWYCH

Jezus przekroczył wszelkie granice. Nie ma tak martwej sytuacji w moim życiu, z której On nie potrafiłby mnie wydobyć.

Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.

Młoda dziewczyna ciężko zachorowała. Lekarze zdiagnozowali nowotwór, który z reguły nie występuje u dzieci. A ona miała dopiero 16 lat. Droga terapia nie mogła więc być zrefundowana przez ubezpieczyciela. Całe miasteczko, w którym mieszkała z rodziną skrzyknęło się i po pewnym czasie zebrano potrzebną kwotę, by rozpocząć leczenie.

Kilka tygodni później grupa znajomych odczuła silne przynaglenie, by modlić się jeszcze intensywniej za chorą dziewczynkę. Zrobili grafik, rozpisali godziny i przez całą dobę, non stop, wiele osób trwało na modlitwie. Po 24 godzinach otrzymali informację od rodziny chorej dziewczyny, że w ostatnich dniach córka przeszła groźną infekcję. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. W tym czasie, kiedy trwała nieustanna modlitwa, organizm chorej zaczął reagować na antybiotykoterapię, gorączka spadła, a ona sama zaczęła nabierać nowych sił. Dziś zakończyła już leczenie i jest zdrowa.

To historia prawdziwa, sprzed roku. Jezus uzdrawia tu i teraz. Opisy uzdrowień w Ewangelii zajmują sporo miejsca. Ale czasy głoszenia Dobrej Nowiny nie skończyły się wraz ze śmiercią ostatniego z ewangelistów. Żyjemy w rzeczywistości Królestwa Bożego i jesteśmy wezwani do głoszenia jego chwały.

Powstań Z-MAR-TWYCH! Twój Bóg żyje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Aleksandra Pietryga

Redaktorka Gosc.pl

Absolwentka studiów teologicznych na Uniwersytecie Opolskim i podyplomowych studiów dziennikarskich w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Pracowała w szkolnictwie, a także instytucjach zajmujących się problemami rodzin. Od studiów publikowała w prasie lokalnej Górnego Śląska i Śląska Opolskiego, a także w mediach katolickich. Była zawodowo związana z portalami internetowymi: Opoka.fm i Opoka.tv. Współautorka (razem z ks. Markiem Dziewieckim) audiobooka "Uzależnienia. Jak je pokonać? Jak się przed nimi chronić?". W "Gościu" od 2010 roku. Interesuje się psychologią i teologią duchowości. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze i gotować. Jej obszar specjalizacji to rodzina i wiara.

Kontakt:
aleksandra.pietryga@gosc.pl

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji