Nowy numer 15/2021 Archiwum

Kiko Argüello chory na Covid-19

Inicjator Drogi Neokatechumenalnej, 82-letni Kiko Argüello, przed tygodniem uzyskał „pozytywny wynik testu na koronawirusa” i przebywa w szpitalu w Madrycie - poinformowała w liście okólnym z 1 kwietnia Międzynarodowa Ekipa Odpowiedzialnych za Drogę Neokatechumenalną.

„W ciągu ostatnich kilku dni nie miał gorączki, a jego natlenienie było również dobre. Ale wczoraj rano obudził się z gorączką 38,2 stopni i początkami zapalenia płuc. Lekarze opiekujący się nim poradzili, abyśmy zabrali go do szpitala, gdzie będzie miał lepszą opiekę i leczenie"- czytamy w komunikacie.

Ks. Mario Pezzi i Maria Ascensión poprosili członków Drogi Neokatechumenalnej "w tych świętych dniach Triduum Paschalnego", aby modlili się za niego za wstawiennictwem współinicjatorki, zmarłej w 2016 roku Carmen Hernández, „aby mógł przezwyciężyć ten krytyczny moment i powrócić, aby świętować z nami Wielkanoc."

Droga Neokatechumenalna została oficjalnie uznana przez papieża Jana Pawła II w 1990 roku i potwierdzona statutem w 2008 roku przez papieża Benedykta XVI jako "Droga Wtajemniczenia Chrześcijańskiego". Obecnie na świecie istnieje około 21.300 wspólnot neokatechumenalnych i 120 seminariów "Redemptoris Mater", w tym dwa w Polsce w Warszawie i w Łodzi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama