Nowy numer 48/2023 Archiwum

Na ratunek rodzinom

W ramach programu Rodzina Rodzinie pomoc otrzymali już Syryjczycy i mieszkańcy Strefy Gazy. Od nowego roku na wsparcie mogą liczyć także Libańczycy oraz uchodźcy przebywający w irackim Kurdystanie.

Zasady są proste: można wpłacić jednorazową darowiznę lub co miesiąc przekazywać stałą kwotę. Pieniądze są wypłacane konkretnej rodzinie, która zgłasza się po nie do miejscowej placówki (najczęściej parafii). Wsparcie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, odzieży, leków i kosmetyków czy opłacenie rachunków. – W programie Rodzina Rodzinie ważne jest to, że nieduże (jak na polskie warunki) sumy po przeniesieniu w inną część świata okazują się znaczące. Dla kogoś w Syrii, kto został bez pracy, a ma dziecko na utrzymaniu, albo dla Palestyńczyka, który stracił samochód i teraz potrzebuje auta, bo dzięki niemu będzie mógł utrzymać swoją rodzinę, pracując jako taksówkarz, nasze wsparcie ma bardzo realny wymiar. Tutaj dla nas to niewiele, a tam ratuje życie – mówi pan Leszek z Warszawy, jeden z 20 tys. darczyńców.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka