Nowy numer 2/2021 Archiwum

Łaska się rozlała

Aby stworzyć świat Bóg nie musiał stać się człowiekiem, ale by pokazać nam, czym jest przebaczenie musiał. Niech w tym trudnym roku obietnica „gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska” stanie się ciałem.

 

Pamiętam moje zdumienie, gdy usłyszawszy przed laty od spowiednika: „W ramach pokuty przeczytaj Ewangelię Łukasza”, przy rodowodzie Jezusa zanotowanym w trzecim rozdziale, który był dla mnie zawsze rodzajem biblijnej „książki telefonicznej” i hebrajskiego „spisu lokatorów” zacząłem liczyć imiona. „Jezus był synem Józefa, syna Helego, syna Mattata, syna Lewiego, syna Melchiego, syna Jannaja…” i tak dalej. Okazało się, że Józef był w kolejności 76, a Jezus… 77!

Błyskawicznie przypomniałem sobie słowa Jezusa mówiącego o przebaczaniu: „Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy”.

„Ile razy masz przebaczać? Tyle, ile Ja wam przebaczyłem”.

„Pierwszy, który stał się ostatnim” jest 77. w kolejności. Dzięki Jego narodzinom poznaliśmy smak przebaczenia. Tylko dlatego żyjemy.

Przed laty słyszałem powiedzenie, że „aby stworzyć świat Bóg nie musiał stać się człowiekiem, ale by pokazać nam czym jest przebaczenie, musiał”.

Jezu, w tym trudnym roku prosimy Cię, niech obietnica „gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska” stanie się ciałem.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także