GN 3/2021 Archiwum

Ile mam lat? Hm... to skomplikowane

Molly Everette Gibson urodziła się 26 października br. Jest jednak o wiele starsza niż się wydaje. Poczęła się w 1992 r. i jako zarodek ponad 27 lat spędziła w stanie zmrożenia. To więcej niż jakiekolwiek inne urodzone dziecko na świecie.

Molly jest córką Tiny i Bena Gibsonów. Została zamrożona 14 października 1992 r. Była przechowywana w National Embryo Donation Center w mieście Knoxville. Ośrodek ten gromadzi u siebie zamrożone dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. Organizuje także adopcje niechcianych przez rodziców nadliczbowych zarodków pozostałych po procedurze in vitro. Szacuje się, że takich zamrożonych dzieci jest w USA około jednego miliona. Molly nie została adoptowana. 12 lutego br. została przeniesiona do łona swej biologicznej matki.

Wcześniej, w 2017 r. urodziła się jej biologiczna siostra Emma Wren Gibson, która była poprzednia "rekordzistką" - spędziła w stanie zamrożenia ponad 24 lata.

Sprawa zamrożonych zarodków nadliczbowych to poważny problem. Pisał o nim w "Gościu Niedzielnym" bioetyk ks. prof. Andrzej Muszala:

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama