Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak ocieplić wizerunek urzędników UE?

Na autorski pomysł nie tyle ocieplenia wizerunku, co... stóp swoich współpracowników wpadła komisarz Ylva Johansson, odpowiedzialna w Komisji Europejskiej za sprawy wewnętrzne.

Na swoim Twitterze opublikowała filmik wideo, na którym demonstruje prezent, jaki zrobiła swoim najbliższym współpracownikom - kolorowe skarpety z wełny, zrobione własnoręcznie na drutach. "To dla mnie przywilej pracować ze znakomitymi i kompetentnymi mężczyznami i kobietami w moim gabinecie" - napisała. "Aby okazać, jak bardzo ich cenię, zrobiłam dla nich wszystkich ciepłe skarpety".

56-letnia Szwedka Y. Johansson należy do partii socjaldemokratycznej, zajmowała wiele wysokich stanowisk w rządzie szwedzkim (była m.in. ministrem pracy i edukacji).

Jak się okazuje, Y. Johansson nie jest jedyną miłośniczką robótek ręcznych w drużynie Ursuli von der Leyen. Także Dunka Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE i szefowa Europejskiego Urzędu Antymonopolowego, chwaliła się swoją pasją robienia na drutach, nawet podczas zebrań w KE. "To pomaga zachować koncentrację" - zdradziła jakiś czas temu na TT.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama