Nowy numer 49/2020 Archiwum

Po prawdzie

A jednak Lewis nie napisał tego, co napisał. A jednak papież nie powiedział tego, co powiedział. Też jesteście zmęczeni?

A jednak Lewis nie napisał tego, co napisał. Stary diabeł nie opowiadał o żadnej pandemii. A jednak papież Franciszek nie powiedział tego, co powiedział. Też jesteście zmęczeni?

Szczytem bezczelności i nierzetelności było zamieszczenie przez jeden z podobno katolickich portali wywiadu z Janem Pawłem II o przyjmowaniu Komunii na rękę, którego... nigdy nie udzielił.  

Ileż spreparowanych cytatów otrzymywałem w ciągu ostatniego miesiąca... Matka Teresa z Kalkuty pewnie przewraca się w grobie słysząc swoje błyskotliwe wypowiedzi i czytając wywiady których nigdy nie udzieliła.

Zastanawiam się, co jeszcze można zmanipulować, by utwierdzić się w swych poglądach?

Jak mocno brzmią dziś słowa Pawła, który wzywa nas, byśmy z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosili siebie nawzajem w miłości.

Żonglerka fake newsami to diabelska strategia. Tylko prawda wyzwala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także