Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tak jest!

Nie musisz przychodzić. Wystarczy mi Twoje słowo. Rozkaz to rozkaz. Setnik to idealny patron czasów pandemicznych spotkań online.

Myślę o wierze setnika: idealnego patrona czasów pandemicznych spotkań online (zgadzam się z tym, że przypominają one często seanse spirytystyczne: „Halo, Marku, jesteś z nami?”, „Odezwij się, nie widzimy cię!”). Ten poganin, rzymski okupant wierzył, że Jezus nie musi fizycznie przychodzić do jego domu. Wystarczy, że wyda krótki rozkaz. Jedno Jego słowo przyniesie uzdrowienie. Nawet na odległość.

Znał wartość słowa, bo sam wydawał rozkazy. Rzucał „baczność!” i legiony stawały w bezruchu. („Mówię”: «Idź», a idzie, tamtemu: «Zrób to», a robi”). Apostołowie usłyszeli: „Tak wielkiej wiary nie znalazłem w całym Izraelu” (znów zawstydził ich ktoś spoza wspólnoty).
Nie jestem godzien, abyś przyszedł. Wydaj rozkaz. Jedno Twoje słowo wystarczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także