Nowy numer 39/2020 Archiwum

Bóg jest śpiewakiem

Zrobiliśmy z niej znachorkę, zielarkę i autorkę nadreńskich „kuchennych rewolucji”. Tymczasem mistyczka znad Renu, która pierwsze wizje miała już jako trzylatka, ma nam do zaoferowania coś o niebo lepszego.

Zachwyciła mnie jej dewiza: „Boskość tętni we wszechświecie”. Albo: „Sztuka stawania się człowiekiem polega na tym, by przemienić rany w perły”. Hildegarda z Bingen nazywała siebie „nieuczoną”, ale był to jedynie wyraz jej ogromnej pokory. Gigantyczna korespondencja z najmożniejszymi tego świata (w tym z cesarzem i papieżami) pokazuje, jaką siłę rażenia miała ta krucha benedyktyńska mniszka znad Renu, określająca siebie jako „piórko unoszone przez Ducha Świętego”.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 37/2020 . Cena 4,00.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także