GN 2/2021 Archiwum

"Colonia"

Z cyklu: Jaki film warto zobaczyć?

"Kolonia" nie jest nowym filmem, ale zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie, że jest oparty na faktach.

Wszystko dzieje się w Chile w latach 70. XX wieku. Młody Niemiec Daniel (Daniel Brühl), który przygotowywał plakaty dla przeciwników władzy zostaje porwany. Jego dziewczyna Lena (Emma Watson), która jest stewardessą, próbuje go odnaleźć i trafia na ślad sekty. Decyduje się na ryzykowny krok, by udać się do tajemniczej Osady Godność, założonej przez Paula Schäfera (Michael Nyqvist). To, co tam zastanie, przechodzi ludzkie pojęcie. W dodatku odszukanie Daniela nie jest takie proste. 

Film pokazuje, że nazistowskie pomysły w różnych zakątkach świata trwały w najlepsze nawet po wojnie. Guru sekty został postawiony w stan oskarżenia dopiero w 2004 roku! Co jest wręcz niepojęte. 

Ten film jest mocny. Trzyma w napięciu i najgorsze jest to, że nie jest fikcją i pewnie jest tylko wycinkiem większej i strasznej historii. Parę razy człowiek aż miał ochotę krzyknąć albo zamknąć oczy. 

Aktorzy są naprawdę dobrze dobrani i zagrali świetnie. Reżyserowi udało się pokazać całkiem nieźle, co sekta potrafi zrobić z ludźmi. I jakie pranie mózgu się im przeprowadza. 

Myślę, że film otwiera oczy, jak wiele nie wiemy z historii, a także jest ostrzeżeniem przed wszelkimi rodzajami sekt. I jak łatwo można wmówić ludziom różne rzeczy. 

Colonia Official Trailer #1 (2016) - Emma Watson, Daniel Brühl Movie HD
Movieclips Trailers
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama