Nowy numer 32/2020 Archiwum

"Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa"

Z cyklu: Jaki film warto obejrzeć?

Stwierdzam, że życie pisze najbardziej nieprawdopodobne scenariusze, które w dodatku się wydarzają. Część może sobie twierdzić, że w ich życiu nic się nie dzieje, natomiast inni chyba woleliby zamienić swoje "niezwykłe" życie na bardziej spokojne. Film "Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa" jest takim nieprawdopodobnym scenariuszem, który wydarzył się naprawdę. Mike Finkel opisał tę historię w książce o tym samym tytule i to na jej podstawie został nakręcony film. 

Mike Finkel (Jonah Hill), świetny dziennikarz New York Timesa, właśnie pogrążył swoją karierę dziennikarską. Napisał świetny artykuł o niewolniczej pracy dziecka na plantacjach kakaowców. Tylko, że zamiast pisać o pięciu chłopcach, z którymi rozmawiał, sklecił z nich wszystkich jedną postać. Wywołuje to burze wśród Fundacji pomagających dzieciom, jak i w samej redakcji. Zostaje więc zwolniony. Wraca do swojej żony Jill i próbuje znaleźć nową pracę. Co niestety nie idzie mu najlepiej ze względu na popełniony błąd. Wszyscy biorą go za kłamcę.

Po pewnym czasie otrzymuje ciekawy telefon. Dziennikarz z Oregonu pyta go, jak się czuje z tym, że dzieciobójca i morderca swojej żony, który właśnie został złapany, podawał się za dziennikarza. Mike postanawia spotkać się Christianem Longo (James Franco), który siedzi w więzieniu. Christian chce opowiedzieć Mike'owi swoją historię. Z więzienia wysyła do niego listy, pisze kolejne strony historii, rysuje.

"Komórka"

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 28.07.2020 AKTUALIZACJA 28.07.2020

"Komórka"

Pomiędzy dziennikarzem i więźniem rozpoczyna się pewnego rodzaju gra. Raz szczera do bólu, raz przetykana kłamstwami. Kto kogo przechytrzy? I właściwie jaka jest prawda?

True Story Official Trailer #1 (2015) - James Franco, Jonah Hill Movie HD
Movieclips Trailers

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama