Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sekretarz KEP: Udział w głosowaniu przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości

Udział w głosowaniu będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce - podkreślił sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w wydanym we wtorek apelu ws. wyborów prezydenckich.

"Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze" - napisał Sekretarz Generalny Episkopatu.

Zaapelował także do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie.

"Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek" - podkreślił bp Miziński.

"Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny. Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa" - zaznaczył Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama