Nowy numer 48/2020 Archiwum

Boże Ciało w domu

Fundacja Orszak Trzech Króli ma kilka propozycji na rodzinne przeżycie tej uroczystości.

Oto kilka propozycji Fundacji Orszak Trzech Króli na rodzinne świętowanie Bożego Ciała:

 

Boże Ciało w domu   pixabay
  • Przygotuj Dywan Kwiatowy

Stwórz z rodziną, młodzieżą i wszystkimi chętnymi dywan kwiatowy na procesję Bożego Ciała wewnątrz kościoła. Dywan ułożony z ziół i kwiatów we wzory, po którym przejdzie ksiądz z monstrancją dodaje wyjątkowego uroku kościołowi i podkreśla wagę wydarzenia jakim jest Procesja Bożego Ciała. Kilkumetrowy Dywan Kwiatowy można stworzyć w niecałą godzinę. Wszystkie etapy przygotowania dywanu są przedstawione w formie opisowej, a także video na stronie bozecialo.info.pl.

Fundacja Orszak Trzech Króli zapowiada, że każda parafia przygotowująca Dywan Kwiatowy otrzyma pakiet 100 śpiewników od Fundacji. Wystarczy wypełnić formularz na powyżej podanej stronie.

  • Stwórz "Kwiat dla Jezusa"

Przygotuj z całą rodziną kreatywny "Kwiat dla Jezusa", który będzie wykonany z dowolnego materiału – bibuły, papieru, plastiku czy metalu. Po zakończeniu wspólnej pracy nad nim ofiarujcie go w kapliczce lub kościele, jeśli miejscowy Ksiądz Proboszcz udzieli zgody.Fundacja Orszak Trzech Króli zachęca też do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami na najpiękniejszy "Kwiat dla Jezusa". Konkurs rozstrzygnięty zostanie po Bożym Ciele. Szczegóły na facebookowym profilu Fundacji.

  • Przystrój parapet i okno

Długa tradycja przystrajania parapetów i okien na czas przejścia Najświętszego Sakramentu przez ulice miejscowości jest wyrazem pamięci i uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia. Stworzenie ozdób będzie okazją do wspólnego świętowania wraz z rodziną. Gdyby nie było możliwe zostawienie w kościele kreatywnego „Kwiatu dla Jezusa”, zaadoptować go można do przygotowanej kompozycji na oknie i parapecie.

Jak wyrazić miłość do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, czytaj na następnej stronie:

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama