Nowy numer 08/2024 Archiwum

Mam takie natchnienie

Nieraz człowieka nachodzi myśl „ni stąd, ni zowąd”, która – gdy się ją podejmie – okazuje się zbawienna. Tak działa Duch Święty.

Ojciec Agnieszki jest schorowany i wymaga opieki. Dziennie musi przyjmować około 20 tabletek, które córka przygotowuje mu w zestawach na dwa tygodnie. Agnieszka robi to od dawna, już niemal rutynowo, ale zawsze na podstawie kartki z instrukcją. Nie inaczej było dwa miesiące temu. Tego dnia jak zwykle powkładała leki do pudełek z przegródkami, pozamykała je i…

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka