GN 47/2020 Archiwum

W jakich warunkach będą mogły wznowić swoją działalność instytucje kultury?

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów, opublikowany w czwartek na stronie Ministerstwa Zdrowia, pozwala na wznowienie od 6 czerwca działalności instytucji kultury, np. kin i teatrów, pod warunkiem najwyżej 50-procentowego wypełnienia widowni i przy obowiązku zakrywania nosa i ust.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada m.in. wznowienie działalności instytucji kultury od 6 czerwca. Dotyczy to m.in. kin w pomieszczeniach zamkniętych i teatrów pod warunkiem przestrzegania wskazanego w projekcie reżimu sanitarnego. Liczba widzów powinna być ograniczona do 50 proc. liczby miejsc na widowni. Uczestnicy i widzowie mają też obowiązek zakrywania ust i nosa.

W środę podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński podkreślił, że otwarcie od 6 czerwca kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury i cyrków "to nie jest obowiązek, ale możliwość dla właścicieli, organizatorów tych jednostek". "Oni mogą podejmować decyzje o tym, żeby te kina czy teatry ruszyły" - zaznaczył.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze