Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Pokój tym, którzy tu wchodzą"

Najnowszy album Josha Garrelsa da wam trochę ukojenia w tym niespokojnym czasie.

Josha Garrelsa i jego muzykę poznałam, będąc jeszcze na studiach. Wtedy to był jakiś świąteczny album. Co prawda nie zgłębiałam od tamtego czasu aż tak bardzo jego twórczości, ale ostatnio dostałam powiadomienie na maila, że można posłuchać najnowszeg krążka.

Z serca go polecam. Już sam tytuł album "Peace to all who enter here" (Pokój wszystkim, którzy tu wchodzą/zaglądają) sprawia, że człowiek czuje się lepiej.

Zresztą album ma przynosić ukojenie w czasie pandemii i chwalić Pana nawet w tym trudnym czasie, czym wspomina żona Josha - Michelle na oficjalnej stronie joshgarrels.bandcamp.com:

"W marcu świat wszedł w okres kwarantanny. Nasze życie zawodowe i szkolne z domu trwało w zasadzie, jak zwykle. Ale poza granicami naszego podwórza świat szybko się zmieniał. Instynktownie dla nas był to czas modlitwy i uwielbienia. Kiedy wychwalamy Boga w czasach niepewności, odczuwamy Jego dobroć, wszystko jest w Jego rękach."

Album jest zbiorem hymnów, pieśni uwielbienia, coverów.

"Mamy nadzieję, że napotkacie pokój Chrystusa, kiedy tu wejdziecie, a także,  że znajdziecie nadzieję i wiarę w tych niespokojnych czasach."

Już pierwsza piosenka przypomina nam, gdzie mamy kierować wzrok w tym trudnym dla nas czasie. "Turn your eyes upon Jesus" (Zwróć oczy na Jezusa) - jest króciutka, ma zaledwie cztery wersy, ale jakże głębokie.

"Zwróć oczy na Jezusa
Spójrz w pełni na Jego cudowną twarz
A rzeczy ziemskie dziwnie przygasną
W świetle Jego chwały i łaski"

Mnie chyba najbardziej spodobała się aranżacja piosenki "Steadfast" (Niezachwiany, Wierny, Niezłomny - słówko ma kilka znaczeń). Słowa pierwszej zwrotki przynoszą ukojenie. 

"Zbuduję mój dom
Czy to burza, czy susza
Na skale, która się nie rusza
Złożę nadzieję
W Twojej miłości, o Panie
A Twoja wierność pokaże, że 
Jesteś niezachwiany i nieugięty"

Na oficjalnej stronie muzyka możecie posłuchać wszystkich albumów za darmo. Można również zakupić wybrany utwór lub album.

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i choć trochę poczujecie się lepiej. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama