Nowy numer 49/2020 Archiwum

Gubernator Nowego Jorku zalegalizował małżeństwa przez Zooma

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zalegalizował czasowo zawieranie małżeństw przez oprogramowanie do obsługi wideokonferencji Zoom - donoszą media. Rozkaz wykonawczy Cuomo nadał również uprawnienia urzędnikom do zdalnego odprawiania ceremonii.

Uprawnienia do zdalnego zawierania małżeństw mają być dostępne dla mieszkańców stanu Nowy Jork do 18 maja i zostały wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia patogenu powodującego chorobę COVID-19 znacząco ograniczyła możliwość korzystania przez obywateli z usług administracyjnych w ich tradycyjnym wymiarze.

Pary chcące zdalnie zawrzeć związek małżeński za pośrednictwem wideokonferencji będą musiały podczas połączenia z urzędnikiem pokazać do kamery ważny dokument tożsamości. Połączenie wideo musi spełniać warunek umożliwiania bezpośredniego kontaktu pomiędzy parą a urzędnikiem oraz między dwojgiem narzeczonych, a także osobą pełniącą rolę świadka ceremonii.

Wszystkie osoby biorące udział w wideouroczystości zobowiązane są do podpisania stosownych dokumentów potwierdzających zawarcie związku i przesłania ich do urzędu z użyciem faksu lub innych środków komunikacji elektronicznej. Urząd zaś musi przekazać kopię dokumentów nowożeńcom.

Obostrzenia wprowadzone w USA na poziomie federalnym nie tylko wpłynęły na planowane przez Amerykanów śluby, ale też ograniczyły możliwość organizacji uroczystości dla grup większych niż dziesięcioosobowe.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama