Nowy numer 21/2020 Archiwum

Europa katedr: #4 Reims

Nawet najbardziej zagorzali wyznawcy laickości państwa nie mogą zaprzeczyć, że to w katedrze Notre Dame de Reims, a nie w Bastylii, biją duchowe źródła Francji.

W czasie oktawy wielkanocnej proponujemy wędrówkę śladami europejskich katedr, arcydzieł sztuki i świadków wiary Europejczyków. Dziś przenosimy się do Reims.

Ta katedra to świadek najważniejszych wydarzeń w historii Francji. W tym miejscu chrzest przyjął pierwszy francuski król Chlodwig I, tutaj odbywały się koronacje prawie wszystkich francuskich władców – w tym przywróconego na tron przez św. Joannę d’Arc Karola VII.

Europa katedr: Reims
Gość Niedzielny


Katedra w Reims była budowana przez niemal cały XIII wiek. Tutaj można dowiedzieć się więcej na temat tej pięknej świątyni:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama