Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Jak wielu Włochów spędzę Wielkanoc w samotności"

W świątecznym orędziu do rodaków włoski prezydent Sergio Mattarella wyraził przekonanie, że do zwycięstwa nad koronawirusem jest coraz bliżej.

Odnosząc się do samotności, jakiej w czasie pandemii doświadcza wiele osób, zapewnił: "Rozumiem dobrze poczucie braku, do jakiego to prowadzi. Wiem, że wielu Włochów spędzi dzień Wielkanocy w samotności. Ja również".

Mattarella dodał, że w święta Włosi będą myśleć o zmarłych w czasie epidemii. "Tyle przerwanych historii, tyle rozdartych uczuć, często w sposób nagły" - dodał.

Prezydent zauważył, że w tych dniach zaczyna się dostrzegać możliwość przezwyciężenia kryzysu. "Wyrzeczenia, na jakie się zdobywamy od ponad miesiąca, przynoszą oczekiwane rezultaty i nie możemy się teraz zatrzymać" - stwierdził włoski prezydent.

Zapewnił, że gdy tylko będzie to możliwe, na podstawie opinii naukowców, będzie można stopniowo przywracać różne formy aktywności po to, by powrócić do normalnego funkcjonowania kraju. "Niezbędne jest zachowanie rygoru w zasadach postępowania. Jesteśmy na drodze do tego, by wygrać walkę z wirusem albo przynajmniej maksymalnie zredukować zagrożenie, w oczekiwaniu na lekarstwa i szczepionkę, która wszystko pokona" - dodał prezydent i zaapelował do Włochów, by pielęgnowali nadzieję i ufność.

"Unikajmy zakażenia wirusem i rozsiewajmy przede wszystkim solidarność między sobą" - wezwał Mattarella.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama