Nowy numer 22/2020 Archiwum

Sejm nie wprowadził do porządku obrad projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich

Sejm nie wprowadził do porządku obrad obecnego posiedzenia projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich wraz z autopoprawką zakładającą, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. ma być to jedyny sposób oddania głosu. Ogłoszono przerwę w obradach do wtorku do godz. 15.

Za włączeniem projektu do porządku obrad opowiedziało się: 228, przeciw było 228, wstrzymało się 3. Wniosek o włączenie projektu do porządku obrad nie uzyskał więc większości. Wszyscy, którzy głosowali "za" to posłowie klubu PiS. Wśród głosujących "przeciw" byli posłowie klubów opozycyjnych oraz 3 posłów z klubu PiS: Wojciech Maksymowicz, Grzegorz Puda i Michał Wypij. Wszyscy, którzy wstrzymali się od głosu to również posłowie klubu PiS: Jarosław Gowin, Iwona Michałek i Magdalena Sroka. W głosowaniu nie uczestniczył poseł PiS Andrzej Kryj.

Ale...

Polsat News podał już, że będzie reasumpcja głosowania.

Po głosowaniu marszałek Sejmu Elżbiet Witek ogłosiła przerwę w obradach do wtorku do godz. 15.

Posłowie PiS w ubiegły wtorek złożyli projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Następnie posłowie PiS złożyli do projektu autopoprawkę, która zakłada, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie korespondencyjne będzie jedynym sposobem oddania głosu. To samo rozwiązanie będzie miało zastosowanie w drugiej turze wyborów.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  06.04.2020 14:42
  Czyli powtórka z tego co już znamy. Zastawaniem się czy można jeszcze bardziej ośmieszyć Sejm i Prezydenta.
  doceń 9
 • TomaszWiniewski
  06.04.2020 14:42
  Przykre, że PiS znajduje czas na polityczne gierki wokół wyborów, kiedy jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia. Sytuacja wydaje się być dosyć oczywista, PiS wprowadzi stan wyjątkowy, bo jest to jedyna możliwa droga wyjścia, ale poczeka z tym do maja, żeby stan wyjątkowy nie przedłużył kadencji Gersdorf.
  doceń 13
 • velario-new
  06.04.2020 15:42
  Hmmm…chyba trzeba anulować, bo przegrali.
  doceń 11
 • Gosc_Rafal
  06.04.2020 20:54
  Drogi Cenzorze - dlaczego usunąłeś mój komentarz? Dlaczego kneblujesz? Miej odwagę dyskutować
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama