Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kościół jak zawsze (nie)obecny

Kilkanaście dni temu, jeszcze przed epidemią koronawirusa, jedna z polskich uczelni przeprowadziła badania na temat kwestii politykowania na kościelnych ambonach.

Wyniki pokazały, że o obecności tematów politycznych na ambonach mówią w ponad 90 procentach osoby, które do kościoła nie chodzą.
 
Mam nieodparte wrażenie, że coś podobnego dzieje się i teraz, gdy zmagamy się z epidemią. Znów Kościół jest jak zawsze (nie)obecny. A jeśli jest, czy go nie ma, to dba tylko o swoje interesy. 

Oglądałem w ostatnich dniach serwis informacyjny jednej z prywatnych telewizji. Jeden z materiałów przekazywał informację, że oto jeden z biskupów organizuje zbiórkę na respiratory. Rzecz chwalebna i chwała mu za to. Ale po tym materiale pojawił się komentarz z pytaniem: Kiedy podobnie zareagują inne diecezje? 

I tu moje pytanie: Już kilka dni wcześniej przed emisją tego materiału przelałem pieniądze na wsparcie zbiórki na respirator, bo taką akcję zorganizowała Caritas mojej radomskiej diecezji. Przecież nie ja jeden spośród duchownych zrobiłem coś podobnego.

Nie szukam własnej chwały. Ale pytam o fakty. Czyżby i w tym obszarze działała zasada: Nie mówimy nic o wsparciu ze strony duchownych. Skoro o tym nie mówimy, to znaczy, że tego nie ma. A skoro nie ma, to nie istnieje. A jeśli nie istnieje, to trzeba ich potępić za brak pomocy. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Henryk
  02.04.2020 10:31
  Czyżby nie słyszał Ksiądz o nienawiści?
  doceń 1
 • Henryk
  02.04.2020 10:35
  Nienawiść, jest to skrajnie negatywny stosunek do kogoś/czegoś. Materialiści, których wy księża kłamliwie nazywacie "ateistami", lub "niewierzącymi", w istocie są wyznawcami szatana, więc zieją nienawiścią do wszystkiego co ma związek z Bogiem.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama