Nowy numer 23/2020 Archiwum

Abp Ryś: To jest prawda szokująca o Bogu

Jezus w tej Ewangelii jest przyjacielem celników i grzeszników. Jeśli przeczytać historię z Księgi Daniela w świetle Ewangelii, to będziemy musieli powiedzieć, że Bóg uwolnił Zuzannę od oskarżenia, ale Bóg w Jezusie Chrystusie poniósł na swój krzyż cudzołóstwo i kłamstwo tych starców. Daniel mógł mówić, że jest czysty od krwi Zuzanny, ale ci starcy mogą mówić, że są czyści od krwi Jezusa – jeśli tylko przyjmą tę łaskę oczyszczenia. Jezus umiera za ich grzechy. To jest prawda szokująca o Bogu. Bóg ratuje krew winną! 

O niesłusznie posądzonej Zuzannie z Księgi Daniela i biblijnej kobiecie pochwyconej na cudzołóstwie mówił podczas porannej Mszy Świętej w kaplicy prywatnej domu biskupów łódzkich arcybiskup Grzegorz Ryś. 

– To jest zdumiewająca prawda o Bogu, na którego zwykliśmy patrzeć jako na prawodawcę i sędziego, a Bóg – jeśli używać tej sądowej analogii – Bóg jest przede wszystkim Adwokatem – jest Parakletem! Paraklet znaczy – w dosłownej kalce na łacinę – Bóg jest adwokatem. Bóg w Jezusie Chrystusie objawia się jako Paraklet. Bóg posyła nam Ducha Świętego jako Parakleta. Na pewno nigdy nie jest oskarżycielem. Oskarżyciel w języku hebrajskim to szatan. Oskarżać jest rzeczą szatańską, a nie boską. Boską rzeczą jest bronić także winnego – podkreślił łódzki pasterz. 

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki zapowiedział, że od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie odbędą się Rekolekcje dla Łodzi, które będą w tym roku transmitowane przez internet na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka oraz stronie www.archidiecezja.lodz.pl

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL