Nowy numer 15/2020 Archiwum

Kto tu rządzi

Zdaniem krytyków WHO w wielu swoich programach kieruje się ekonomią, a nie troską o ludzi.

Pełnometrażowy reportaż śledczy „WHO w szponach lobbystów” został zrealizowany, zanim ogłoszono pandemię koronawirusa, ale podejmuje problemy jak najbardziej aktualne. Niektórzy politycy uważają, że działania WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), dotyczące koronawirusa, były spóźnione, podobnie jak było to wcześniej w przypadku eboli. Zamierzenia autorów reportażu były jednak szersze, bo podjęli oni próbę odpowiedzi na pytanie, czym kieruje się organizacja w swoich działaniach w sytuacji uzależnienia od prywatnych darczyńców. Międzynarodowa organizacja, zrzeszająca 192 państwa, ustala normy i standardy opieki zdrowotnej na świecie, powinna więc podejmować decyzje całkowicie suwerennie. Ale, jak wynika z wypowiedzi, które słyszymy w filmie, to tylko teoria.

Dostępne jest 33% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji