Nowy numer 14/2020 Archiwum

Polityka na serio

Decyzje podejmowane w tych dniach będą skutkować przez miesiące i lata. Chodzi nie tylko o zdrowie, ale też o miejsca pracy, przetrwanie firm.

Choć nikt wyborów nie odwołał, od połowy marca kampania została de facto zamknięta – jak szkoły, sklepy wielkopowierzchniowe czy restauracje. Kandydaci na urząd prezydenta są dostępni jedynie „na wynos”. Można ich zamówić do domu, są w sieci, w radiu i telewizji, ale mało kto ma ochotę ich oglądać i słuchać. Problemem nie jest nawet ograniczenie spotkań publicznych, bo żyjemy w epoce mediów społecznościowych. Narodowa kwarantanna zmienia reguły gry, ale generalnie, dla wszystkich. Paradoksalnie na braku możliwości organizowania wieców najbardziej traci Andrzej Duda, uważany przez konkurentów za beneficjenta sytuacji nadzwyczajnej. Ale po prawdzie kandydaci mają inny kłopot. Choćby nie wiem co wymyślili, i tak nie są w stanie przyciągnąć uwagi potencjalnych wyborców. Jest ona w całości skupiona na epidemii i jej skutkach, dotykających każdego z nas, bez względu na poglądy, wiek i status społeczny.

Serwisy informacyjne i radiowe, wszystkie portale, media społecznościowe zajmują się wyłącznie koronawirusem. Jeśli zaś Andrzej Duda pojawia się w tym kontekście częściej niż jego konkurenci, to przecież nie jako kandydat startujący w wyborach, ale jako głowa państwa znajdującego się w stanie zagrożenia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie może wymagać od niego, by akurat teraz abdykował, został w domu, w imię zrównania szans. Zwłaszcza że nie chodzi tu o bonus gwarantujący łatwy sukces.

Słowa mają konsekwencje

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama