Nowy numer 22/2020 Archiwum

Lourdes: Sanktuarium zamknięte po raz pierwszy w dziejach

Po raz pierwszy w swych dziejach sanktuarium w Lourdes zamyka bramy – poinformował na komunikatorze Twitter ks. prał. Olivier Ribadeau Dumas, rektor świątyni.

Decyzja ta wiąże się z rozporządzeniem prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, zaostrzającym od 17 marca, od godz. 12, środki ostrożności, czyli postanawiającym o zamknięciu wszystkich miejsc użyteczności publicznej, które nie są niezbędne dla funkcjonowania państwa. We Francji liczba zakażonych koronawirusem sięga niemal 7 tys., zmarło ponad 120 osób.

« 1 »
 • spe
  17.03.2020 12:20
  Miejsce, gdzie Bernadetta dokopała się gołymi rękami, w błocie, do źródła i piła mulistą wodę, było używane jako wysypisko śmieci, ponoć również pochodzących ze szpitala, który znajdował się w okolicach. Miejsce bardzo niehigieniczne. Jednak właśnie dlatego bardzo wymowny symbol Jordanu, ludzkiego skażenia grzechem, na które lekarstwem jest tylko przekraczające ludzkie kalkulacje zawierzenie Bożej Łasce.
  doceń 4
 • paszczyk2
  17.03.2020 16:08
  Zgodnie z tą logiką, należy najpierw zamknąć szpitale. Bo tam też można wyzdrowieć.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama